УЈП досега одобри финансиска помош за вкупно 10.103 фирми во износ од 14,4 милиони евра


Денес Управата за јавни приходи го достави и второто Известување до Генералниот Секретаријат на Владата на Република Северна Македонија за одобрени и прифатени ...
| | веќе видена | слични

21.500 компании со 120.000 вработни аплицираа за субвенционирање на платите од мерката на владата, информира денеска минстерката за фоинансии Нина Ангеловска. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заклучно со денеска преку мерката 14.500 денари финансиска поддршка по вработен исплатени се 1,65 милијарди денари на над 120.000 вработени од 18.559 фирми, ...
| | веќе видена | слични

-Бројот на поддржани вработени и фирми преку мерката 14.500 денари по вработен од ден на ден се зголемува, напиша Ангеловска на својот фејсбук профил. /МИА
| | веќе видена | слични

Испраќање на работници на принуден одмор, па делење откази додека се на принуден, притисоци да потпишат спогодбени откази, трансформации на договорите за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Управата за јавни приходи информира дека на 17.813 барања од компании одобрена им е финансиска поддршка за исплата на плати за месец април 2020, за 110.325 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уставните судии донираа 138.000 денари на сметката објавена од Владата на Република Македонија за справување на кризата со короновирусот. – Уставниот суд на ...
| | веќе видена | слични

– Уставниот суд на Република Северна Македонија, ја известува јавноста дека претседателот на Судот и сите судии, донираа по 20 отсто од својата нето плата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судиите од Апелацискиот суд Скопје во Фондот за помош и поддршка за справување со кризата предизвикана од коронавирусот Ковид 19, од априлската плата донираа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 252 | | | веќе видена

Едно девојче било снимено како вреска од болка откако полицијата наводно го испрскало со солзавец на протестите кои што се случуваат во САД поради смртта на ...
сите 352 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од застој на срцето, стои во заклучокот на патологот на округот Хенепин после завршната аутопсија спроведена над телото на ...
сите 268 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 198 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 90 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 170 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП досега одобри финансиска помош за вкупно 10.103 фирми во износ од 14,4 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: