Муцунски: Контрадикторно е власта во исто време да бара брзи избори и вонредна состојба


На денешната Само вистина на Канал 5 телевизија, меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, во реплика кон дамјан Манчевски за датумот за избори ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
| | веќе видена | слични

Потребни се избори во привиот можен рок, заради заштита на здравјето на граѓаните и подготовки за новиот пик од коронавирусот наесен, за побрзо опоравување и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема приближување на ставовите меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ околу датумот за одржување на предвремените парламентарни избори. Двете партии остануваат на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Социјадемократскиот сојуз на Македонија е одговорна и државотворна партија која била и останува на страната на интересите на граѓаните и државата.Потребни се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тврдењето на претседатeлот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски дека ДИК е предмет на притисоци укажува дека имаме работа со власт која сака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оливер Дерковски,претседателот на Државната изборна комисија во своето гостување на Телевизија Телма потенцираше дека во изминатиот период се врши голем ...
| | веќе видена | слични

И владеачката партија Алтернатива е на ставот дека не можат да се организираат избори за 22 дена по завршувањето на изборите. За партијата Алтернатива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Контрадикторно е власта во исто време да бара брзи избори и вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: