Советот за безбедност утре ќе решава за продолжување на вонредната состојба


Во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ утре со почеток во 13:30 часот ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Демократска партија на Албанците (ДПА) смета дека избори треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба, со почитување на препораките. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изјави по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски. Изјави по лидерската средба кај претседателот Пендаровски (ВО ЖИВО) was first posted on мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува неизвесно дали и на денешната лидерска средба партиите ќе усогласат консензуален став за датумот на изборите. Лидерската средба кај претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 559 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 335 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 324 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот за безбедност утре ќе решава за продолжување на вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: