На почетокот од следната година може да биде одобрена вакцина против коронавирусот


На почетокот од следната година може да биде одобрена вакцина против коронавирусот објави Европската агенција за лекови. На развојот на вакцина работат 33 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, вели дека е очигледно дека црногорската влада избрала да види вознемирувачки фактор во српскиот народ и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот патријарх Иринеј по состанокот со претседателот Александар Вучиќ, изјави дека „ситуацијата на српскиот народ и на српската црква во Црна Гора е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тешки обвинувања испрати поглаварот на Српската православна црква (СПЦ), патријархот Иринеј, на сметка на претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ. – ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, разговараше со патријархот Иринеј за состојбата на Српската православна црква во Црна Гора. „Ние ја разбираме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот Стејт департмент ги повика сите страни во Црна Гора да водат конструктивен дијалог, да покажат воздржаност и да избегнуваат какви било акции што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ рече дека е можно влaстите во Црна Гора по обновата на државната самостојност, да ја обноват и православната црква која ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот претседател и премиер во неколку наврати , Мило Ѓукановиќ, најави дека ќе ја православната црногорска црква која ќе стане автокефална и признаена. ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ рече дека е можно црногорската влада по обновувањето обновувањето на државната независност да ја обнови и црквата која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 384 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 339 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 448 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На почетокот од следната година може да биде одобрена вакцина против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: