Нови 20 заболени, за првпат по две недели нема починато лице


Во Велес изминатото деноноќие се регистрирани пет нови заразени со КОВИД-19, додека вчера имаше еден случај. Од Центарот за јавно здравје од Велес велат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во Тетово регистрирани се 6 нови пациенти позитивни на коронавирус со што вкупната бројка се искачи на 143 пациенти од кои 75 се активни. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче информира деке во последните 24 чласа починале тројца пациенти на Инфективната клиника во Скопје и тоа еден58-годишен ...
| | веќе видена | слични

 Каква е состојбата во последното деноноќие? Погледнете детална состојба... Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 26 оздравени пациенти. - Скопје 1 - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 20 заболени, за првпат по две недели нема починато лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: