Борис Тадиќ: Вучиќ создава опасни поделби во општеството


4 копии

Вечерва, 36-годишната професорка по српски јазик и литература, Ена Недиќ ги запали сите свои дипломи пред Домот на националното собрание. Таа се одлучила на ...
| | веќе видена | слични

Членови на главниот одбор на опозиционата Демократска партија преку собирање потписи се обидуваат да иницира смена на актуелниот претседател на партијата Зоран ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По повод вечерашните протести пред срспкото собрание на подржувачите на владеачката Српска напредна странка (СНС) и на подржувачите на лидерот на Двери, Бошко ...
| | веќе видена | слични

На платото пред срспкото собрание, вечерва се собраа околу 400 подржувачи на владеачата Срспка напредна странка и помала група на подржувачи на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на српската опозиција Бошко Обрадовиќ неколку дена штрајкува со глад пред влезот Парламентот. Тој бара да нема избори и се залага за бојкот на ...
| | веќе видена | слични

Ги замолувам поддржувачите на СНС и на Двери да не се собираат барем до крајот на мај, истотака штрајкувањата на глад на дел од политичарите рече српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советникот за национална безбедност на САД, Џејк Саливан изјави дека Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на ...
сите 232 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 124 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Тадиќ: Вучиќ создава опасни поделби во општеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: