Борис Тадиќ: Вучиќ создава опасни поделби во општеството


4 копии

Вечерва, 36-годишната професорка по српски јазик и литература, Ена Недиќ ги запали сите свои дипломи пред Домот на националното собрание. Таа се одлучила на ...
| | веќе видена | слични

Членови на главниот одбор на опозиционата Демократска партија преку собирање потписи се обидуваат да иницира смена на актуелниот претседател на партијата Зоран ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По повод вечерашните протести пред срспкото собрание на подржувачите на владеачката Српска напредна странка (СНС) и на подржувачите на лидерот на Двери, Бошко ...
| | веќе видена | слични

На платото пред срспкото собрание, вечерва се собраа околу 400 подржувачи на владеачата Срспка напредна странка и помала група на подржувачи на лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на српската опозиција Бошко Обрадовиќ неколку дена штрајкува со глад пред влезот Парламентот. Тој бара да нема избори и се залага за бојкот на ...
| | веќе видена | слични

Ги замолувам поддржувачите на СНС и на Двери да не се собираат барем до крајот на мај, истотака штрајкувањата на глад на дел од политичарите рече српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Тадиќ: Вучиќ создава опасни поделби во општеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: