Шекеринска: Новиот пат Криволак- Пепелиште значи подобра инфраструктура за Армијата и подобри услови за локалното население


„Членството во НАТО значи повисоки стандарди во секој дел од работата на Армијата и одбраната. Денеска сме тука да видиме како функционира типичен успешен ...
| | веќе видена | слични

Во ОУ „Елпида Караманди“ се изведува комплетна реконструкција на санитарните јазли и целосно реновирање на тоалетите. Овој проблем беше еден од најгорливите за ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Чкембари“ испрати апел до општина Битола да започнат отстранувањето на техничките недостатоци на салата „Боро Чурлевски“. „Чкембар“ ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Чкембари“ побараа од градоначалничката на Битола, Наташа Петровска и надлежните служби да ги надминат сите недостатоци во салата „Боро ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група на Пелистер „Чкембари“, испрати апел до општина Битола и до граночалникот Наташа Петровска за да се почне со отстранување на техничките ...
| | веќе видена | слични

Најверните навивачи на Пелистер, популарните „Чкембари“, се јавија со апел до Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, барајќи од неа да стори се што е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 413 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Новиот пат Криволак- Пепелиште значи подобра инфраструктура за Армијата и подобри услови за локалното население

Од:
До кого (е-маил):
Порака: