ЕК ја потврди клучната улога на апликациите како што е СтопКорона во борба со Ковид-19


4 копии

Државите членки во Европската Унија, поддржани од Европската Комисија објавија официјален документ во кои се наведени предностите и клучната важност од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ потврди денеска дека неколку недели се работи на апликација за идентификување контакти на заразени со коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во наредниот период преку матичните лекари и стоматолозите ќе се спроведе акција со цел повеќе граѓани да ја инсталираат апликацијата „StopKorona“. Досега ...
| | веќе видена | слични

– Зголеменото време на движење на граѓаните, а со тоа и зголемениот број луѓе со кои се контактира во денот е една ситуација во која мобилната апликација ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 267 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК ја потврди клучната улога на апликациите како што е СтопКорона во борба со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: