Околу 90.000 здравствени работници во светот се заразени со новиот коронавирус


Се проценува дека најмалку 90.000 здравствени работници во светот се заразени со коронавирусот, иако тој број би можел да биде двојно поголем, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Аљоша ИВАНОВСКИ, прилепска болница Први на скриниг тестирања за Ковид 19 ќе биле вработените од градинките. Немам ништо против вработените во градинките, НО, ...
| | веќе видена | слични

Како никогаш досега светот, но и македонските граѓани, се свесни за пожртвуваноста, посветеноста и храброста на овие луѓе, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 12. мај 2020 (Inpress) – Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук им го честиташе Светскиот ден на медицинските сестри и им заблагодарува за ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден – 12 мај во целиот свет е посветен на овие здравствени работници, кои заедно со нивните соборци, во изминативе месеци добија многу честитки и ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници, без разлика дали се лекари, медицински сестри, болничари или техничари од сите специјалности, се на првата борбена линија во ...
| | веќе видена | слични

12 мај Светскиот ден на медицинските сестри во охридските здравствени установи ќе помине без вообичаените прослави и избор за најхумана медицинска сестра. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот македонски сликар и хуманист Живко Поповски – Цветин го одбележа денешниот Светски ден на сестринството со изложба насловена како „Цвеќе на хуманоста ...
| | веќе видена | слични

Изостана одбележувањето на Денот посветен на медицинските сестри во Делчево. Поради вирусот Ковид-19, како што информираше Сузана Пановска од делчевското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 663 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 236 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 389 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 90.000 здравствени работници во светот се заразени со новиот коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: