Бачев до Заев: Сакаш брзи избори. Одлично. Ајде на избори со електронско гласање од дома


„Слушам деновиве како Заев ептен се сили и бара брзи избори. Замислете, Заев бара избори за време на пандемија со коронавирсуот, со маски, ракавици, големи ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев никако да се откаже од предвремените избори кои требаше да се одржат во април годинава. Тој и по цена на здравјето на граѓаните во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Венециската комисија во случајот со вонредната состојба во Грузија ја поддржува уставната одредба на земјата за одржување избори најмалку 60 дена по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ знаат дека граѓаните ќе ги казнат за нивното крајно неодговорно, деструктивно однесување за време на тешката криза од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За СДСМ мислењата на Венецијанската Комисија важат зависно од тоа како им одговара нив. Денеска мислењата на Венецијанската комисија ги смета за најважни во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се одржи лидерска средба за терминот на одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа ...
| | веќе видена | слични

28 дена без ниту еден регистриран случај, па потоа избори. Епидемиолозите предупредуваат дека масовни собири како изборното соочување во време додека се уште ...
| | веќе видена | слични

Тие, свесни за изборниот пораз, пласираат лаги и невистини се' со цел да и избегаат изборно соочување.  Не е вистина дека Венецијанската комисија наложила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 563 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бачев до Заев: Сакаш брзи избори. Одлично. Ајде на избори со електронско гласање од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: