Рестораните и кафулињата од наредната недела најверојатно ќе се отварат, за градинките се уште се разгледуваат опции

За работата на градинките разговаравме на Комисијата за заразни болести и за тоа се уште траат консултациите во рамки на нивната експертска група, ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сметам дека е се уште рано да размислуваме за отворање на аеродромите заради тоа што тоа отвора понатаму сериозни прашања за тоа од каде доаѓаат луѓето, голем ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Велес не е ново жариште за ширење на коронавирусот бидејќи инциденцата е многу мала, помала и од Куманово и од Прилеп. Сите случаи се поврзни со веќе докажани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се уште е рано да се размислува за отворањето на аеродромите, рече денес министерот за здравство Венко Филипче. Тој потсети дека се уште е на сила препораката ...
| | веќе видена | слични

Пациентите со хронични болести сè уште се ослободени од одењето на работа. Постои размислување и за нивно ослободување од работните обврски во текот на ...
| | веќе видена | слични

Монтажната болница до Инфективната клиника ќе се користи како КОВИД центар, а во иднина како ургентен центар на Инфективната клиника. Тука ќе се прави тријажа ...
| | веќе видена | слични

Додека во Велес ситуацијата станува алармантна и се стравува градот да не стане ново жариште на коронавирусот, новата в.д. директорка на Центарот на јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 322 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека не се сложува со констатацијата дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ сложно го донеле законот за легализација на ...
сите 180 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рестораните и кафулињата од наредната недела најверојатно ќе се отварат, за градинките се уште се разгледуваат опции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: