СКМ: Компаниите ќе имаат реален проблем да ја задржат својата ликвидност


Седумдесет и еден процент од членките на Стопанската комора на Македонија и покрај проблемите со кои се соочуваат поради пандемијата предизвикана од ширењето ...
| | веќе видена | слични

На крајот на првиот квартал од годинава јавниот долг на земјава ја надмина психолошката граница од 50 проценти од БДП и достигна 50,7 отсто, говорат најновите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порасна јавниот долг на земјава. На крајот на првиот квартал од годинава тој ја надмина психолошката граница од 50 проценти од БДП и достигна 50,7 отсто, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителната заменик-министерка за финансии, Гордана Димитриевска-Кочовска за „Детектор“ истакна дека со зголемувањето на акцизата за нафтените деривати ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев најави и трет пакет на економски мерки околу справувањето со економската криза, особено директна помош на граѓаните коишто се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека сите скопјани на возраст од над 40 години, кои до крајот на април се пријавиле за вакцинација ги добиле своите ...
сите 525 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 303 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 260 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 411 | | | веќе видена

СДСМ и институциите што ги предводи, посветено работат за непречено одвивање на масовната имунизација на населението против коронавирусот, добавување на нови ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКМ: Компаниите ќе имаат реален проблем да ја задржат својата ликвидност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: