Во Белгија заразени повеќе од 50.000 луѓе, починале близу 8.000


6 копии

Русија по бројот на заболени од коронавирус ги помина Велика Британија и Италија, со што изби на третото место во светот, зад САД и Шпанија.Според последните ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени во светот со ковид-19 надмина 4 милиони и, според податоците на интернет-страницата „Ворлдометерс“, тој изнесува 4 197 152 лица. Од нив, 284 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
11 копии

Бројот на заразени со новиот коронавирус во светот, според податоците на веб-страницата Ворлдметерс објавени утрово, изнесува 4.101.889 лица. Излекувани се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 303 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 259 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 411 | | | веќе видена

На скопјанец по грешка му ја вбризгале втората доза од „Спутник V“, сега ќе се ревакцинира со првата. Скопјанец пред три недели заминал во салата „Борис ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Белгија заразени повеќе од 50.000 луѓе, починале близу 8.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: