Последното интервју на Драган Вучиќ: „Знам што зборуваа за мене, ама ако…“


Македонската јавност е во неверување откако ја дозна веста за смртта на легендарниот водител и музичар Драган Вучиќ. „Бекстејџ“ денеска го објавија последното ...
| | веќе видена | слични

Неделава прерано нè напушти музичарот и водител Драган Вучиќ. На јавната, но пред сè музичка сцена остави неизбришлива трага. Меѓу композициите со негов потпис ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Група музичари заедно со Олгица Христовска во чест на Драган Вучиќ, го испеаа неговиот голем хит „Свирете ја зајди, зајди“ и се збогуваа од својот колега. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пејачката Олгица Христовска, заедно со група музичари, а предводени од диригентот Љупчо Мирковски се збогуваа со својот пријател Драган Вучиќ со видео за ...
| | веќе видена | слични

Со порака „Твојата музика никогаш нема да зајде“, Олгица Христовска, диригентот Љупчо Мирковски и триесетина музичари ја испеаја „Свирете ја зајди, зајди“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како последица од коронавирусот, во понеделникot (04.03.2020) почина македонскиот водител, пејач, музичар и композитор, Драган Вучиќ. Тој неколку дена бил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Својот пријател и колега Драган Вучиќ, пејачката Росана Сариќ- Тодоровска нагалено го викала Вукле. Росана е во голема тага и во шок од ненадејната смрт на ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот почина македонскиот водител и музичар и композитор Драган Вучиќ. Тој неколку дена бил сместен на Инфективната клиника во Скопје каде по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватскиот пејач Владо Калембер се збогува со својот пријател, музичар и телевизиски водител Драган Вучиќ, кој во понеделникот почина од коронавирус. Калембер ...
| | веќе видена | слични

Во вторникот целата македонска јавност ја потресе веста дека почина познатиот водител и музичар, Драган Вучиќ, после исцрпната борба со коронавирусот. Многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последното интервју на Драган Вучиќ: „Знам што зборуваа за мене, ама ако…“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: