ССМ: Рудникот „Саса“ е компанија на неделата


9 копии

Фејсбук денеска соопшти дека ќе им овозможи на своите вработени, кои имаат можност да работат од дома, тоа да го прават до крајот на годината. Како што ...
| | веќе видена | слични

Гигантот за социјални медиуми, исто така, очекува повеќето нивни канцеларии да останат затворени до 6 јули, изјави портпаролот на компанијата. Вирусот, кој ...
| | веќе видена | слични

Американската технолошка компанија и сопственик на најголемата светска социјална мрежа „ Facebook“ ќе им овозможи на своите вработени да работат од дома до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иднината е светла за „Аirbnb“, сегашноста не толку многу. Ова е предвидувањето на директорот Брајан Чешки кој во вторникот отпушти 25% од вработените во ...
| | веќе видена | слични

Коронакризата има тешки последици во целиот свет, а еден од големите губитници е и компанијата „Airbnb“, која што оваа година требаше да излезе на берза. „Оние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Рудникот „Саса“ е компанија на неделата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: