15 новозаразени, 1 починат и 45 оздравени


4 копии

Во Русија, во последните 24 часа се регистрирани 10.699 нови случаи на инфицирани со новиот коронавирус, така што вкупниот број заболени достигна 187.859 лица. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Полициски час како и секој работен ден ќе има и викендов ширум државата. Од 19 до 5 часот луѓето ќе мора да седат во своите домови. Ова е предлог на Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие во Албанија регистрирани се само осум новозаразени со Ковид-19,со што вкупниот број изнесува 850 лица,информираше Еугена Томини,од ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци кои доаѓаат од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа во Македонија регистрирани се 20 оздравени пациенти во: Скопје-1, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиничкиот и универзитетски центар на Косово соопшти дека на тамошната Инфективна клиника денеска почина еден од пациентите заболени од Ковид-19, со што бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 новозаразени, 1 починат и 45 оздравени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: