Франческоли: Игуаин во Ривер? Од него зависи


2 копии

Поранешните соиграчи од Милан на легендарниот Франко Барези имаа емотивно честитање на 60-тиот роденден на човекот кој беше пример на ефикасноста на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот капитен на Милан и еден од најдобрите дефанзивци во историјата, Франко Барези денес го слави 60-от роденден. Барези кариерата ја започна 1977 ...
| | веќе видена | слични

Познатиот италијански напаѓач Алесандро Матри објави крај на кариерата. Матри за првпат поголемо внимание на себе сврте на почетокот на изминатата деценија со ...
| | веќе видена | слични

Антонио Ди Натале своевремено беше еден од најдобрите напаѓачи во италијанската Серија А и важи за вистинска легенда на Удинезе. Ди Натале започна во Емполи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аргентинскиот дефанзивец, кој е моментно во Џенова на позајмица од Јувентус, опиша емотивна средба со своите „соиграчи“. Ромеро го купи Јувентус минатото лето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 205 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франческоли: Игуаин во Ривер? Од него зависи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: