Филипче до ФФМ: Не знаеме кога ќе го доиграте првенството

Синдикатот на фудбалери на Македонија соопшти дека ќе изврши тестирања за коронавирус во клубовите од македонската Прва лига.Во соопштението на синдикатот стои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синдикатот на фудбалери на Македонија во координација со клубовите од Првата македонска фудбалска лига ќе организира тестирање на сите фудбалери, тренери и ...
| | веќе видена | слични

Данската влада донесе одлука кога станува збор за спортот и спортистите, порачувајќи им дека веднаш може да почнат со активности.Фудбалската Суперлига 1 веќе ...
| | веќе видена | слични

И натаму нема никакви информации од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) за тоа кога и како ќе продолжи натпреварувачката сезона 2019/2020. Во регионот и ...
| | веќе видена | слични

Панче Ќумбев и Синдикатот на професионални фудбалери на Македонија ќе обезбедат едно тестирање на прволигашките играчи, односно околу 300 тестови како помош за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче до ФФМ: Не знаеме кога ќе го доиграте првенството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: