Испитувањето на близнаците открива генетско влијание врз симптомите

2 копии

Новиот коронавирус може да се задржи во семената течност и откако мажите ќе закрепнат од Ковид-19, утврдиле кинеските научици, а тоа ги зголемува шансите за ...
| | веќе видена | слични

Кон средината на март се појавија извештаи за поголем број на случаи на оздравени пациенти кои се повторно позитивни на коронавирус. Она што ги изненадило ...
| | веќе видена | слични

Тим на кинески научници откриле дека коронавирусот останува во спермата на мажите дури и кога лицето ќе почне да закрепнува. Кинезите резултатите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Симптомите на инфекција се движат од скоро никакви проблеми или неколку дена кашлање до синдром на акутен респираторен колапс , што може да биде фатално. Каде ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Појавените случаи на болни од Ковид-19 кои биле прогласени за излекувани, а потоа повторно имале позитивен наод, всушност се поврзани со клетките кои останале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поголемиот дел од научниците се убедени дека гените имаат клучна улога во создавањето на одговорот на човечкиот организам на инфекцијата коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 205 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Испитувањето на близнаците открива генетско влијание врз симптомите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: