Чулев: За 1 Мај 130 лица не ја почитувале забраната за движење


3 копии

Во изминатите 24 часа во Велес немало прекршување на полицискиот час, ниту, пак, нови лица во изолација и самоизолација. Како што информираат од СВР Велес, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петмина дебрани заработија кривични пријави поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични

10 лицa во Тетово во текот на изминатото деноноќие не ја почитувалe забраната за движење, лишени се од слобода и ќе следуваат соодветни поднесоци за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Триесетгодишен тетовец ноќеска двапати бил приведен за време на полициски час. Прво бил приведен околу полноќ, а откако во полициската станица му биле земени ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 621 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 226 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 182 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 443 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: За 1 Мај 130 лица не ја почитувале забраната за движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: