Скопјанец уапсен во Шутка


3 копии

Во изминатите 24 часа во Велес немало прекршување на полицискиот час, ниту, пак, нови лица во изолација и самоизолација. Како што информираат од СВР Велес, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петмина дебрани заработија кривични пријави поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични

10 лицa во Тетово во текот на изминатото деноноќие не ја почитувалe забраната за движење, лишени се од слобода и ќе следуваат соодветни поднесоци за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Триесетгодишен тетовец ноќеска двапати бил приведен за време на полициски час. Прво бил приведен околу полноќ, а откако во полициската станица му биле земени ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Ѕвездата на англискиот првак ги постигна единствените два гола на „Гордиот албион“ во досегашните три меча од Европското првенство. ЕВРО 2020 Англија со две ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 860 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Колку ги чини граѓаните на Македонија политиката на Зоран Заев: Буџетскиот дефицит (повеќе потрошени пари од собрани) за периодот од 1 јануари 2021 до 22 јуни ...
сите 160 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец уапсен во Шутка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: