Ким Џонг Ун е здрав, штотуку свечено отвори фабрика


Голем број теоретичари на заговор сметаат дека севернокорејскиот лидер е или починат или тешко болен, а дека на последните фотографии и видеа кои биле снимени ...
| | веќе видена | слични

Ова само ги подгрева гласините дека Ким (36) неодамна користел двојници дублери...Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун еднаш е снимен како разговара со двајца ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека Ким Џонг Ун е жив, а се чини и дека после сите шпекулации е и здрав. Севернокорејскиот диктатор се гледа на фотографијата која ја издаде државата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Киншаса – Над две третини од луѓето анкетирани во 20 африкански земји изјавиле дека ќе се соочат со недостиг од храна и вода ако треба да се изолираат дома 14 ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејската агенција за известување вели дека нема никакви знакови дека севернокорејскиот лидер имал операција на срцето. Ким Џонг-ун три недели не е виден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јужнокорејската разузнавачка агенција денеска објави дека нема знаци оти лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун имал операција на срцето. Ким не беше виден во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 819 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 173 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Џонг Ун е здрав, штотуку свечено отвори фабрика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: