606 активни случаи на заболени од COVID-19, следуваат прекршочни казни за непочитување на мерките

Во земјава се активни 606 случаи на лица заболени од коронавирус. Досега беа регистрирани 1.494 заболени од COVID-19. Починаа 81 лице, а излекувани се 807 ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот настан во Струга ја разбранува јавноста, можеше да се забележи прекршување на мерките, меќу кои и неносењето на маска.Од МВР иако побаравме од не ни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од понеделник повторно стартува јавниот превоз во Словенија, а граѓаните во автобусите ќе можат да се возат само доколку носат заштитна маска, јави дописникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот град на Грција, со укинувањето на забраната за движење, од денеска, полека почнува да се враќа во нормала, сообраќајниот метеж е одново присутен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во текот на вчерашниот ден, грчката полиција при контролите за почитување на мерките за задолжително носење маска и одржување растојание казнила 66 лица, а во ...
| | веќе видена | слични

Топлото време и порелаксираниот полициски час ги натераа скопјани да излезат на кејот на Вардар и во Градскиот парк, за да поминат време надвор од своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

606 активни случаи на заболени од COVID-19, следуваат прекршочни казни за непочитување на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: