1 Мај помина со скари на балкон, виртуелен марш и владини мерки за намалување на отпуштање работници


Скара во двор и на балкони, месарите со полни раце работа, а граѓаните со маски на лицата се штитеа да не се заразат од коронавирусот, кој оваа година му даде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и бизнисот, односно никој да не е губитник во оваа криза, истакна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик министерот за труд и социјална политика, Ѓонул Бајрактар на прес-конференција, заедно со дополнителната заменик министерка, Санела Шкријељ говореа за ...
| | веќе видена | слични

Огромата потреба од изработка на маски и заштитни скафандери и ракавици придонесе текстилната индустрија да не трпи големи загуби во оваа криза. Последениве ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот за економски прашања Мила Царовска, заменик-министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар и дополнителната заменик-министерка за труд и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ударот на пандемијата што не завршува во здравствениот систем, доаѓа во системот на социјална заштита. Затоа мерките со кои се помага на ранливите граѓани и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Работодавачите што ќе користат помош за исплата на плати три месеци не смеат да отпуштат работници. Ваква измена на уредбата за субвенционирање на придонесите ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Вилдан Дрпљанин Здравствената криза предизвикана од коронавирусот е најдобар показател за вредноста и значењето на работниците во едно општество. Кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1 Мај помина со скари на балкон, виртуелен марш и владини мерки за намалување на отпуштање работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: