Во Германија бројот на невработени се зголеми за 373.000

2 копии

Се зголеми невработеноста во Словенија за 20 отсто. Епидемијата стави барем една третина од производствените и услужните активности на мирување. Бројот на ...
| | веќе видена | слични

8.160 луѓе за неполн месец останале без работа во Македонија. Од 11 март до 30 април се евидентирани нови 8.160 невработени лица, информираше Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што е за 7.030 лица повеќе во однос на крајот на март, а во овој месец, кога почна кризата од коронавирусот бројот на невработени се зголемил за 1.916 лица во ...
| | веќе видена | слични

Државата постои за граѓаните и во овие услови на криза спроведува такви рестриктивни мерки што ќе дадат импулс на економијата и ќе ја држат пандемијата под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од петте хеликоптери замина на извидување во реонот на општина Пехчево, изјави утрово за МИА Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со ...
сите 393 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 582 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 328 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија бројот на невработени се зголеми за 373.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: