Светската банка предвидува дека нашата земја најдобро ќе ја преброди рецесијата од сите земји од регионот


Земјите од Западен Балкан ќе бидат погодени, како и остатокот од светот, од последиците на пандемијата на коронавирус, па и тие ќе паднат во рецесија оваа ...
| | веќе видена | слични

Франција и Италија, односно втората и третата најголема економија во ЕУ, се веќе во рецесија, а еврозоната бележи рекорден пад, објави „Гардијан“. Ковид-19 ја ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот ја турка американската економија во рецесија, а економскиот пад во најголемата економија на планетата ќе предизвика потреси и врз ...
| | веќе видена | слични

Јас сум многу поголем песимист во поглед на македонската економија од домашните институции. Моите очекувања се дека домашната економија ќе отиде во минус од ...
| | веќе видена | слични

Германија е во рецесија поради пандемијата со коронавирусот, а тоа може да се одрази на работните места на македонските граѓани кои се таму, но и на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австриската централна банка очекува економијата во државата да се намали двапати повеќе од прогнозата од пред еден месец, бидејќи ограничувањата за конвирусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 199 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 206 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 70 | | | веќе видена

„Сум имал среќа да стигнам до позицијата генерален секретар на СДСМ иако ниту сум нечиј син, ниту ме поставил некој таму со некаква цел, едноставно сум се ...
сите 274 | | | веќе видена

Обновени криминалци од времето на Груевски, има денес во лицето на Мицкоски и Мисајловски. Да ставаат во гасни комори, да влечат за уши, тоа сакаат. Груевски ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светската банка предвидува дека нашата земја најдобро ќе ја преброди рецесијата од сите земји од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: