Трговскиот дефицит на САД порасна на 64,2 милијарди долари

2 копии
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Ворен Бафет, американски милијардер „тежок“ 73,5 милијарди долари, минатиот викенд објави дека неговата компанија “ Berkshire Hathaway ” го продала сиот свој ...
| | веќе видена | слични

Француската банка „Societe Generale” очекува загуби од 3,5 до 5 милијарди евра (3,88 – 5,55 милијарди американски долари) оваа година како резултат на кризата ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Ворен Бафет смета дека негова голема грешка е инвестирањето во авиоиндустријата, па на годишното собрание на акционери изјави дека неговата ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер Ворен Бафет соопштил дека неговата компанија "Berkshire Hataway" ги продала сите свои акции во четирите најголеми американски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 244 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 217 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 462 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговскиот дефицит на САД порасна на 64,2 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: