Одобрени се 631 бескаматни кредити со Ковид 1 линијата на Развојната банка


Вкупно 631 бескаматни кредити се одобрени од Ковид 1 линијата од Развојната банка, во износ од 4,7 милиони евра, соопшти министерката за финансии Нина ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите од погодените дејности од корона кризата ќе може да ги добијат субвенциите за исплата на социјални придонеси за април, мај и јуни за своите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дванаесет илјади четиристотини и осумдесет компании аплицирале за мерката за финансиска поддршка за исплата на платите за месеците април и мај во износ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата денеска на седница донесе измена на Уредбата со законска сила за субвенционирање на исплата на придонеси од задолжително социјално осигурување за време ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работодавците што ќе користат помош за исплата на плати три месеци не смеат да отпуштат работници. Ваква измена на уредбата за субвенционирање на придонесите ...
| | веќе видена | слични

Владата пак се премисли и на денешната седница усвои уредба со законска сила според која фирмите кои ќе користат помош од државата за справување со последиците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 12.400 компании аплицирале за мерката 14.500 денари по вработен, а над 1.200 за бескаматни кредити, соопшти потпретседателот на СДСМ, Коста Петров.„За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 231 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 153 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 231 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одобрени се 631 бескаматни кредити со Ковид 1 линијата на Развојната банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: