Цените на нафтата на рекордно ниско ниво, побарувачката никогаш не била помала


Складирањето на нафта е стопирано и е во сериозен застој последниве неколку недели. Цената е спуштена на рекордно ниско ниво, побарувачката за нафта никогаш не ...
| | веќе видена | слични

Индексот „MSCI“ на азиско-пацифичките акции, без јапонските, околу 6:30 часот беше во плус 0,6 проценти, откако вчера падна повеќе од два проценти. Цените на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доларот денеска забележа благо зајакнување, а акциите на азиските берзи бележат пад, а повторно падна и цената на нафтата, бидејќи новите тензии меѓу САД и ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата на светските пазари пораснаа изминатата недела, откако три недели претходно бележеа драматичен пад. Растот на цената се должи врз база на ...
| | веќе видена | слични

Поради корона вирус застана светската економија. Стотина и стотина огромни танкери плововат по светските мориња и затвораат приод на големите светски ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД разгледуваат можност за полнење на стратегиските резерви со евтина нафта од уште неколку стотина милиони барели, изјави министерот за финансии Стивен ...
| | веќе видена | слични

Денеска се зголемија цените на нафтата, бидејќи сите индикации се дека резервите на нафта на САД не растат со темпото од кое се стравуваше. Во април, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 595 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 174 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Три години устата им е полна со Европска Унија, три години лажат, манипулираат дека сме добиле некаков датум за почеток на преговорите со ЕУ, ама датумот никој ...
сите 454 | | | веќе видена

Ливерпул доживеа дебакл во првиот меч кој го одигра како шампион на Англија. Гигантот од „Енфилд роуд“ за прв пат по 30 години се искачи на тронот на Англија, ...
сите 210 | | | веќе видена

Во денешната колумна Сашо Ордановски ја прокоментира квалификацијата од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашната бомба дека тој и новинарот ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата на рекордно ниско ниво, побарувачката никогаш не била помала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: