Земјоделците годинава ќе ораат со 50% поефтина нафта, се подготвува мерката „Зелена нафта“


Земјоделските производители и за новата сезона ќе имаат на располагање „Зелена нафта“ која овој пат ќе биде 50% поефтина од актуелната цена на нафтата. Ова ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги информира сите земјоделци дека денеска 5-ти мај, завршува рокот за мерката „Директни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Со конкретни мерки и проекти Владата предводена од СДСМ им помага на земјоделците и овозможува намалување на штетните последици и нивно побрзо закрепнување од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
13 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги известува сите корисници на мерката „зелена нафта“ дека рокот на минатогодишните ...
| | веќе видена | слични

„ #ЗеленаНафта “ – една од мерките за земјоделците за која ми е особено драго што ја воведовме. Немаше разговор со нив изминативе години, а да не се пожалат на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во време на глобална здравствена и економска криза од која не е поштедена ниту нашата држава, Владата, предводена од СДСМ, презема низа мерки со цел ублажување ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница, Владата донесе интервентна мерка наменета за стабилизирање на пазарот со зелка од домашно производство.Корисници на оваа интервентна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците годинава ќе ораат со 50% поефтина нафта, се подготвува мерката „Зелена нафта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: