Носителите на Финтек во нашата земја – небанкарските финансиски друштва можат да бидат поддршка на населението во кризните периоди


Проекциите на меѓународните финансиски институции говорат дека Република Северна Македонија ќе се соочи со пад на економијата и до 4% поради состојбите со ...
| | веќе видена | слични

Покрај позитивниот тренд во однос на бројот на заболени од коронавирус во земјава, проценка на стручната јавност е учениците од основните и средните училишта ...
| | веќе видена | слични

Можеби угостителството, туризмот и транспортот беа директно и најмногу погодени од корона кризата, но таа не поштеди и многу други бизниси. Намален обем на ...
| | веќе видена | слични

Автор: Емил Кирјас, основач на „Кирјас Глобал“ и потпретседател на Либералната Интернационала Одлагањето на проблемите чини многу повеќе отколку соочувањето со ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата го одредува животот во Европа. Но, една земја се истакнува во сузбивањето на заразата – Грција. Влада ја држи ситуацијата под контрола, населението ...
| | веќе видена | слични

Олабавување на рестриктивните мерки, но не и спроведување на избори, сметаат граѓаните кои ги анкетиравме, откако за време на продолжениот викенд беа ...
| | веќе видена | слични

Драстично намален обем на работа бележат текстилните и кожарските компании во земјава поради намалувањето на порачките од странските соработници откако ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Полицискиот час да почнува од 23 до 5 часот и да се отворат кафулињата и рестораните, порача Алијансата за Албанците. Од партијата на Зијадин Села велат дека, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледајќи дека ситуацијата ширум светот започна да оди кон позитивна насока во однос на пандемијата, цениме дека овој позитивен дух е време да се чувствува и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска ќе се бара ...
сите 212 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 147 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 384 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 325 | | | веќе видена

Ветуваме намалување на даноците, ветуваме рамен данок од 8% и на тој начин ќе ја намалиме сивата економија која ќе придонесе за зголемување на приходите во ...
сите 302 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена

„Структури на режимот се уште работат против интересите на државата, како што е во правосудството“ одговори носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Носителите на Финтек во нашата земја – небанкарските финансиски друштва можат да бидат поддршка на населението во кризните периоди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: