МЗШВ: Владата донесе интервентна мерка во износот од 3 денари по килограм за продадена зелка во периодот од 5. април до 5. мај 2020 година


Корисници на оваа интервентна мерка се земјоделски стопанства кои имаат засадени површини со зелка, а оствареното производство го имаат продадено кај ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги информира сите земјоделци дека денеска 5-ти мај, завршува рокот за мерката „Директни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Со конкретни мерки и проекти Владата предводена од СДСМ им помага на земјоделците и овозможува намалување на штетните последици и нивно побрзо закрепнување од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Народот нема за леб и сол, а владата купува бранцин, шкампии, лигњи и октоподи. 2. Филипче молчи и не кажува зошто не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трипуновски на ФБ: Победата е извојувана. Земјоделците добија дополнителни 3 денари за килограм предадена зелка во откупните пунктови низ државата. Притисокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик министерот за земјоделство Цветан Трипуновски јавно му се обрати на министерот Трајан Димковски посочувајќи дека го осудувам секој криминален чин без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најостро го осудувам криминалното дејствие на лицето И.Г. вработено во Платежната агенција кое уценувало земјоделци и барало поткуп. Ги повикувам надлежните ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот- заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ се огради од својот сопартиец, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, се огласи по повод апсењето за примање поткуп на лице вработено во Платежната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Владата донесе интервентна мерка во износот од 3 денари по килограм за продадена зелка во периодот од 5. април до 5. мај 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: