Охридска банка го зголеми износот на плаќања со бесконтактни картички на 2.000 денари

За полесни и побрзи плаќања на своите клиенти, Охридска банка АД Скопје го зголеми износот на плаќања со бесконтактни картички на 2.000 денари! Со оваа ...
| | веќе видена | слични

Во насока на намалување на ризикот и заштита на здравјето на клиентите и вработените, Централна кооперативна банка ги известува клиентите дека средствата по ...
| | веќе видена | слични

Согласно моменталните случувања со пандемијата на Корона вирусот, со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти, НЛБ Банка од денеска започна со ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Шпаркасе Банка Македонија ги информира своите клиенти дека од денес, 4 мај (понеделник), ќе започне исплатата на паричните права од социјална заштита за месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на права на парична помош од социјална и детска заштита дека почнувајќи од понеделник (04 ...
| | веќе видена | слични

Согласно барањата на клиентите за продолжување на периодот за бесплатно користење на мобилното и електронското банкарство, нивна поддршка во користењето на ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти дека с огласно спроведената исплата на парични права од социјална заштита, во периодот од 04-ти мај ( ...
| | веќе видена | слични

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 503 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 343 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридска банка го зголеми износот на плаќања со бесконтактни картички на 2.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: