Рекордно зголемување на побарувачката за работни места во Франција

Во Франција минатиот месец е забележан рекорден пораст на побарувачката на граѓаните за ново вработување, како одраз на драстичното влошување на состојбата на ...
| | веќе видена | слични

Германија е во рецесија поради пандемијата со коронавирусот, а тоа може да се одрази на работните места на македонските граѓани кои се таму, но и на ...
| | веќе видена | слични

И покрај недостатокот на сеопфатно тестирање и други мерки на претпазливост, како што повикуваат здравствените работници, огромниот притисок врз државите да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Додека се чека американското Министерство за труд да ги објави официјалните податоци за неделните побарувања на невработените лица за помош од државата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската агенција за вработување во месец април регистрирала скок на стапката на невработеност во земјата за 13,2 проценти што претставува најголем пораст ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордно зголемување на побарувачката за работни места во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: