Дијагностицирани 13 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 4 пациенти


2 копии

Во Албанија продолжува позитивниот тренд на се помал број новозаразени од Ковид-19 а се поголем број на излекувани. Според Еугена Томини од Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство викендов соопшти дека лабораторијата на Жан Митрев достави допис со исправка до Институтот за јавно здравје за позитивни резултати ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби примени се 2 нови пациенти, а хоспитализирани вкупно 39. На кислородна поддршка ...
| | веќе видена | слични

Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Куманово на возраст од 94 години, хоспитализиран на 28 април, а денеска институтот регистрира и пациентка од Струга на ...
| | веќе видена | слични

Деведест и четиригодишен пациент од Куманово почина во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализиран на 28 април. Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Србија досега има потврдено 9.464 заразени лица со коронавирус, 193 починати и 1.551 излекувани граѓани, јави дописникот на МИА од Белград. Од вирусот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 95 оздравени пациенти во: Скопје-32, Куманово-38, Прилеп-16, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има голема разлика која што овие денови стана уште повидлива. СДСМ работи за граѓаните, се грижи за стандардор и се справува со кризата. ВМРО ДПМНЕ се обидува ...
сите 702 | | | веќе видена

Група академици, општествени, научни, просветни, здравствени, културни работници од повеќе сфери во земјава испратија отворнео благодарствено писмо до ...
сите 437 | | | веќе видена

Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им вика и со најпогрдни пцости ги малтретира и омаловажува ...
сите 183 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 182 | | | веќе видена

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
сите 283 | | | веќе видена

Ирина Верешчук на украинската телевизија рече дека „турската страна навистина може да биде посредник во прашањата за извлекување. Сега зборуваме за сериозно ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дијагностицирани 13 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 4 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: