Десетици танкери натрупани на брегот на Калифорнија


Поради корона вирус застана светската економија. Стотина и стотина огромни танкери плововат по светските мориња и затвораат приод на големите светски ...
| | веќе видена | слични

Складирањето на нафта е стопирано и е во сериозен застој последниве неколку недели. Цената е спуштена на рекордно ниско ниво, побарувачката за нафта никогаш не ...
| | веќе видена | слични

Складирањето на нафта во последните неколку недели е во сериозен застој. Цената е рекордно ниска, побарувачката никогаш помала, а поради недостаток на простор ...
| | веќе видена | слични

Последните денови покрај брегот на Калифорнија има неколку десетици танкери. Причината е кризата на нафтениот пазар , која довела до тоа во складиштата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 405 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека е убеден оти членките на НАТО брзо ќе донесат одлука за прием на Финска и Шведска во таа ...
сите 767 | | | веќе видена

Украинските војници кои ја бранеа челичарница „Азовстал“ во Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија под контрола на руската армија. Нивната судбина ...
сите 310 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 300 | | | веќе видена

Забрзаниот развој преку употребата на нови технологии, вештачка интелигенција и иновации станува геополитичко и стратешко прашање во 21-от век, кое е ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетици танкери натрупани на брегот на Калифорнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: