Словенија нема да брза со ублажување на ограничувањата за граѓаните

3 копии

Големи протести против владата и нејзините активности за време на епидемијата на коронавирус се одржаа синоќа во Љубљана, каде според проценките на полицијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мирно и без инциденти заврши синоќешниот протест против Владата на Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од Љубљана. Според полицијата, на протестот учествувале ...
| | веќе видена | слични

Според извештаите на медиумите, демонстрантите доцна синоќа ја обиколиле зградата на парламентот во центарот на Љубљана, извикувајќи пароли против владата, но ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша за во понеделник го свика Советот за национална безбедност, а на дневен ред ќе биде продолжувањето на борбата со коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролот на словенечката Влада Јелко Кацин објави дека најверојатно јавниот превоз во земјата повторно ќе биде активиран на 11 мај. Како што јави дописникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 544 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 59 | | | веќе видена

Во поголемиот дел од Шангај е запрено ширењето на коронавирусот, а нешто помалку од еден милион луѓе сè уште се во карантин. Градот постепено се отвора, ...
сите 190 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 153 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија нема да брза со ублажување на ограничувањата за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: