Локално невреме од задутре, стабилизација за викенд

17 копии

Времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и ветровито наместа со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе продолжи да дува повремено силен северен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде променливо облачно и ветровито со сончеви периоди кој понекаде ќе бидат и подолги. Локално ќе има услови за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
20 копии
5 копии
7 копии
повеќе

Останато

Во интервјуто за порталот „Макфакс“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски рече дека местото на Република Македонија е во ЕУ, а не во други ...
сите 586 | | | веќе видена

Факт се неколку работи. Прво и основно дека целкупниот процес доби на динамика како резултат на одлуката на Вселенската Патријаршија да ја прими МПЦ во ...
сите 440 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 291 | | | веќе видена

Војната во Украина влезе во 85. ден, а главна тема и натаму е судбината на заробените војници на баталјонот Азов по падот на Мариупол. Бошко Зориќ од ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локално невреме од задутре, стабилизација за викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: