Борел: Европа и светот пред криза од библиски размери

5 копии

– Еврокомесарот за труд и социјални прашања Никола Шмит, по повод Први мај, порача дека Европската Комисија ги научи лекциите од кризата со Ковид-19 и вети ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, учествуваше на видеоконференција со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеи, заедно со министрите за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Европската Унија ги осудува „малициозните“ обиди за сајбер напади врз земји на ЕУ и критични инфраструктури за време на пандемијата со коронавирусот, јави ...
| | веќе видена | слични

Во функција на подготовка на Самитот ЕУ-Западен Балкан во рамките на Хрватското претседателство на ЕУ, кој заради пандемијата на ковид-19 ќе се одржи во форма ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата се одржа во функција на подготовка на Самитот ЕУ-Западен Балкан во рамките на Хрватското претседателство на ЕУ, кој исто така заради настанатите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Планот за опоравување на Европа од кризата предизвикана од Ковид-19 треба да биде подготвен да стапи на сила во втората половина од годинава, нагласи ...
| | веќе видена | слични

Европската унија во услови на пандемија има посебна одговорност да им помогне на партнерите од Западен Балкан, зашто нивната иднина е јасно во ЕУ, порача ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија објавува над 3.3 милијарди евра финансиска поддршка обезбедена заедно со Европската Инвестициска Банка во корист на граѓаните на Западен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со свечености во Сремски Карловци денеска ќе започне седница на Соборот на Српската православна црква (СПЦ), додека работниот дел треба да продолжи во Белград, ...
сите 449 | | | веќе видена

Три дена без никаква осуда или одговорност за Талат Џафери поради недоличното однесување во Собранието, од страна на крими коалцијата на власт СДСМ-ДУИ, велат ...
сите 124 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 146 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека ја имаме највисоката инфлација во Македонија од 1995 година. Велат дека мерките кои ги донесе Владата се задоцнети. „Денес инфлацијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борел: Европа и светот пред криза од библиски размери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: