Парична казна за кумановскиот градоначалник поради непочитување на медицински протоколи


Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски и уште едно лице од општинскиот кризен штаб, ќе добијат парична казна оти при изречена мерка за изолација ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат и препукувањата меѓу здравствениот сектор и кумановскиот градоначалник. Со тоа што излегол од дома само со повик на 192 и се тестирал неколку ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот санитарен инспекторат, Ирина Бухова Сотирова, даде дополнителни информации за неодамнешните инспекции во Куманово од страна на ДСЗИ. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со тоа што излегол од дома само со повик на 192 и се тестирал неколкупати, градоначалникот на Куманово, Максим Димитревски, неколкукратно ги прекршил ...
| | веќе видена | слични

Нема излегување од здравствените протоколи ниту привилегии – вака одговори директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат Иринка Сотирова во ...
| | веќе видена | слични

Никој не треба да биде привилегиран му порача директорката на здравствнеиот инспекторат на градоначалникот на Куманово. На Димитриевски кој самозиницијативно ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на вонредната состојба до денеска Јавното обвинителство покрена 1489 пријави според член 206 од кривичниот закон за непочитување на здравствените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Позитивно лице на ковид-19 кое е ставено во изолација за лекување со решение на Државниот санитарен здравствен инспекторат (ДСЗИ), може да го напушти местото ...
| | веќе видена | слични

Ирина Бухова Сотирова, директорка на Државен санитарно-здравствени инспекторат денеска излезе на прес конференција, за, како што реше, да одговори на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 369 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 435 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парична казна за кумановскиот градоначалник поради непочитување на медицински протоколи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: