Адеми: Можното продолжување на наставниот процес ќе се дискутира следната недела


Учениците од своите другари и наставници годинава ќе се простат преку разните платформи кои нудат онлајн настава. Министерот за образование, Арбер Адеми рече ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Првите три одделенија од основните училишта, матурантите, учениците со посебни потреби и оние кои треба да ги подобрат оценките ќе се вратат во училниците, ...
| | веќе видена | слични

„Време е за целосен ремонт во образовниот систем, да се прилагодиме на модерното општество. Не може децата да одат напред а ние зад нив. Образовните програми ...
| | веќе видена | слични

На сите наставници кои до денот на прогласување вонредна состојба биле ангажирани со договори на определено, работниот однос им се продолжува до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Тековната учебна година ќе се заврши со онлајн настава. Училиштата нема да се отворат повторно до 10 јуни, основците и средношколците остануваат дома и ...
| | веќе видена | слични

Учениците не се враќаат во училишните клупи до 10 јуни. Министерот за образование Адеми соопшти дека основците и средношколците продолжуваат со настава како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се укинува државната матура, училишната матура и завршниот испит за оваа учебна 2019/2020 година за ученици од завршните години во средните училишта. Сите ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 506 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: Можното продолжување на наставниот процес ќе се дискутира следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: