Бројот на заболени од Ковид-19 во светот надмина 3 милиони


5 копии

Бројот на заразените во светот со Ковид-19, според последните податоци, достигна до 3.567.000, на излекуваните до 1.155.000, а додега починаа околу 248.000 ...
| | веќе видена | слични

Во Италија денеска починаа 174 лица од коронавирус, што е за 300 помалку од вчера и најмал број смртни случаи на дневно ниво уште од 10. март. Бројот на нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 3.531.120 лица. Од нив починале 246.825, а оздравеле 1.131.423 луѓе. – Во ...
| | веќе видена | слични

Во Турција, вкупниот број на починати сега е 3.397.Коча објави дека е потврдена инфекција на коронавирусот кај уште 1.670 лица, така што сега се заразени ...
| | веќе видена | слични

Во Италија во последните 24 часа, 174 лица починаа од коронавирус, што е намалување од 300 во споредба со вчера и најмал број на смртни случаи на дневна основа ...
| | веќе видена | слични

Србија досега има потврдено 9.464 заразени лица со коронавирус, 193 починати и 1.551 излекувани граѓани, јави дописникот на МИА од Белград. Од вирусот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 544 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 59 | | | веќе видена

Во поголемиот дел од Шангај е запрено ширењето на коронавирусот, а нешто помалку од еден милион луѓе сè уште се во карантин. Градот постепено се отвора, ...
сите 190 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 153 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заболени од Ковид-19 во светот надмина 3 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: