Димитриевски со реакција на извештајот од инспекцискиот надзор


Продолжуваат и препукувањата меѓу здравствениот сектор и кумановскиот градоначалник. Со тоа што излегол од дома само со повик на 192 и се тестирал неколку ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот санитарен инспекторат, Ирина Бухова Сотирова, даде дополнителни информации за неодамнешните инспекции во Куманово од страна на ДСЗИ. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со тоа што излегол од дома само со повик на 192 и се тестирал неколкупати, градоначалникот на Куманово, Максим Димитревски, неколкукратно ги прекршил ...
| | веќе видена | слични

Нема излегување од здравствените протоколи ниту привилегии – вака одговори директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат Иринка Сотирова во ...
| | веќе видена | слични

Никој не треба да биде привилегиран му порача директорката на здравствнеиот инспекторат на градоначалникот на Куманово. На Димитриевски кој самозиницијативно ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на вонредната состојба до денеска Јавното обвинителство покрена 1489 пријави според член 206 од кривичниот закон за непочитување на здравствените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Позитивно лице на ковид-19 кое е ставено во изолација за лекување со решение на Државниот санитарен здравствен инспекторат (ДСЗИ), може да го напушти местото ...
| | веќе видена | слични

Ирина Бухова Сотирова, директорка на Државен санитарно-здравствени инспекторат денеска излезе на прес конференција, за, како што реше, да одговори на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски со реакција на извештајот од инспекцискиот надзор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: