Филипче: При секое излегување надвор строго да се придржуваме до мерките за лична заштита


Мерките за ограничување на движењето се олабавуваат и секој од нас ќе може да помине повеќе време надвор, а со тоа да се намалат гужвите во продавниците и ...
| | веќе видена | слични

20 евра е казната за граѓаните кои нема да носат маска, но полицајците не можат да ја изречат. Уредбата од Владата која вчера стапи на сила, ги збуни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ако се држи задолжитечната дистанца од два метри растојание, заштитната опрема не е задолжителна за граѓаните кои престојуваат во двор на станбена семејна ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На 1, 2 и 3 мај ќе биде дозволено движење на граѓаните од 05 часот наутро до 14 часот, носењето на заштитна опрема е задолжително и на отворени простори, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Од денес се казнува непочитување на Уредбата за носење на заштитна опрема. Задолжителното е носење заштитна опрема (маска, марама или шал) на устата и носот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има голема разлика која што овие денови стана уште повидлива. СДСМ работи за граѓаните, се грижи за стандардор и се справува со кризата. ВМРО ДПМНЕ се обидува ...
сите 702 | | | веќе видена

Група академици, општествени, научни, просветни, здравствени, културни работници од повеќе сфери во земјава испратија отворнео благодарствено писмо до ...
сите 439 | | | веќе видена

Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им вика и со најпогрдни пцости ги малтретира и омаловажува ...
сите 183 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 182 | | | веќе видена

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
сите 283 | | | веќе видена

Украина предложила евакуација на 38 најтешко ранети ветерани, а доколку Москва им дозволи, Киев вели дека ќе ослободи голем број руски воени заробеници.„Во ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: При секое излегување надвор строго да се придржуваме до мерките за лична заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: