Ферара го продаде дресот на Марадона за 55 илјади евра

Сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, се пофали дека го купил дресот на играчот на клубот, Дрис Мертенс на аукција за 15 илјади евра. Првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дресот на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, облечен пред 33 години во пријателски дуел против Италија, е продаден за 55.000 евра на онлајн ...
| | веќе видена | слични

Дресот на легендарниот Диего Арманд Марадона од времето кога го носеше дресот на селекцијата на Аргентина беше на аукција. Се разбира, поврзано е со тешкиот ...
| | веќе видена | слични

Диаго Армандо Марадона му се заблагодари на Чиро Ферара за одличниот потег кој го смисли заедно со Фабио Канаваро. Неговиот дрес со бројот 10 од Аргентина кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 437 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ферара го продаде дресот на Марадона за 55 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: