Ковид-19 не го поштеди медицинскиот персонал во Франција


Извештаите од светските медиуми за ситуацијата со новиот коронавирус во Индија се мешавина од олеснување и збунетост, пренесува Би-Би-Си и наведува дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Половина од персоналот во една болница во шведскиот град Хелсингборг се позитивни за коронавирус, објавија локалните медиуми.Дел од болницата во Хелсингборг е ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) вчера го пофали шведскиот одговор на пандемијата на коронавирусот. Доктор Мајк Рајан, извршен директор на СЗО, цврсто ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во изминатото деноноќие во Шведска беа регистрирани речиси рекорден број на лица кај кои беше дијагностициран коронавирусот – 790 новозаразени, со што вкупниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 3.272.102 лица. Од нив починале 231.312, а оздравеле 1.031.502 луѓе. – Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот одговор и не толку рестриктивните мерки во врска со пандемијата од корона вирусот беше пофален од страна на Светската здравствена организација. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 не го поштеди медицинскиот персонал во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: