Бројот на починати од Ковид-19 во САД надмина 48.000

6 копии

Ханс Клуге, директор на Европското регионално биро на Светската здравствена организација (СЗО), се обратил до Ана Попова, директор на руската Федерална служба ...
| | веќе видена | слични

Вчера беа регистрирани нови 4 419 смртни случаи, со кои вкупната бројка сега изнесува околу  26 100. Повеќе жртви на стариот континент има Италија –околу 27 ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатата ноќ, бројката на оздравени лица од болеста Ковид-19, предизвикана од новиот коронавирус, на глобално ниво надмина 1 милион лица откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на лица кои закрепнале од вирусот Ковид-19 низ светот премина еден милион и сега изнесува 1.001.008. Тоа е речиси третина од вкупно заразените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бразил стана десеттата земја во светот која по бројот на мртви од коронавирусот ја надмина Кина, епицентарот на глобалната пандемија од Ковид-19. Бразилското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 571 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на починати од Ковид-19 во САД надмина 48.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: