Една жртва и тројца повредени

Во сообраќајна несреќа која завчеравечер, околу 20,50 часот, се случи на регионалниот пат Валандово-село Марвинци, во близина на селото, загина едно лице, а тројца се повредени. До несреќата дошло кога 42-годишниот возач Ристо Д. од струмичкото село Баница, управувајќи патничко моторно возило "ситроен ксантија", излетал од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој бил пренесен во Медицинскиот центар Гевгелија каде им подлегнал на повредите, додека на неговите сопатници Ѓ.И. (28), В.Т. (20) и Т.Ф. (17), сите од село Баница, поради здобиени повреди биле пренесени на лекување во медицинските центри во Гевгелија и Струмица.
| | веќе видена | слични

Останато

Здружението за меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ им се заблагодарува на европските лидери и на комесарите на иституциите на Европска Унија за нивната ...
сите 516 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Ќе го почнам ова денешно обраќање, со еден цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...
сите 212 | | | веќе видена

Боливиските власти испратиле хеликоптери со основни намирници во главниот град Ла Паз, среде извештајот за недостиг на храна и гориво, пренесува „Би-би-си“. ...
сите 289 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 131 | | | веќе видена

За скенирачите на фискални сметки ќе има и награди од средината на декември, за што државата ќе даде половина милион евра. Маркетинг агенции ќе се ангажираат ...
сите 57 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешната расправа за безбедноста и тероризмот, што се одржува во Скопје помеѓу ЕУ и Балканските држави, Демократскиот сојуз ја иницира потребата ...
сите 230 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една жртва и тројца повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: