Ќе се тестираме на Ковид-19 кога ќе кажат епидемиолозите, велат Спасовски и Филипче кои се во изолација

Сѐ уште не се тестирани за коронавирус премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Од 15 те случаи во Охрид кои се регистрирани со корона вирус сеуште нема излекувани. Во овој момент нема информација дека има оздравени лица кои се на домашно ...
| | веќе видена | слични

Александра Ангелова, мајката на 4-месечното бебе, најмладиот пациент заболен со коронавирус во земјава, која е сместена на Инфективната клиника, се огласи на ...
| | веќе видена | слични

Клиниката за инфективни болести до медиумите испрати демант откако мајката на заболеното четиримесечно бебе од коронавирус преку социјалните мрежи револтирано ...
| | веќе видена | слични

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот и кое се лечи на инфективната клиника во Скопје, изреволтирана од односот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 571 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се тестираме на Ковид-19 кога ќе кажат епидемиолозите, велат Спасовски и Филипче кои се во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: